12/15/2019 - يكشنبه 24 آذر 1398
نوع جستجو را انتخاب کنید.
  • سایت
  • وب
Search
نگاهی به منطقه 1 عملیات
سرپرست معاونت منطقه: رضا وفایی سرپرست منطقه: محمد دیبا

تلفن دفتر منطقه: 44446566 - 44403010

از ارتفاعات شمال غرب تهران تا فرودگاه مهرآباد و از بلوار اشرفی اصفهانی تا وردآورد و مناطق صنعتی غربی ترین شهر تهران محدوده پوشش و فعالیت منطقه 1 عملیات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران است. این محدوده با بیش از 300 کیلومتر مربع وسعت و تحت پوشش قرار دادن مناطق شهرداری 5، 21 و 22 از تنوع جغرافیایی و موقعیت ویژه ای برخوردار است. در این محدوده ساختمان های بلند(برج) و محلات قدیمی و بافت فرسوده با گذرگاه های کم عرض وجود دارد: محدوده شمال خیابان آزادی و در قسمت شمال غرب منطقه کن که کوچه های باریک و تنگ دارد و رفت و آمد در آنها بسیار دشوار است.
بزرگراههای باکری، شیخ فضل اله نوری، ستاری، نیایش، همت، حکیم، آزاد راه تهران–کرج و جاده های مخصوص و قدیم تهران-کرج همچنین جاده های امامزاده داود و وردیج در این منطقه قرار دارد و به همین دلیل هم شمار حوادث رانندگی در این منطقه بیش از حوادث دیگر است.
وجود انبار نفت شمال غرب تهران در محدوده شهران و رفت و آمد صدها دستگاه تانکر حامل سوخت در شیب تند یکی از نقاطی است که از اهمیت ویژه ای برخوردار است و همچنین دریاچه خلیج فارس با اختصاص 1000 هکتار فضای سبز از نظر پوشش ایمنی توجه خاصی را می طلبد که با تلاش همه جانبه آتش نشانان و توجه همیشگی آنان این گونه نقاط از ایمنی لازم برخوردار شده اند.

کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران می باشد