12/11/2019 - چهارشنبه 20 آذر 1398
نوع جستجو را انتخاب کنید.
  • سایت
  • وب
Search
نگاهی به منطقه 2 عملیات
مدیر منطقه: بهنام ریاضی معاون منطقه: محمد پناهی
تلفن دفتر منطقه:  88053939

محدوده عملیاتی منطقه 2 عملیات
منطقه دو عملیات از شمال به سعادت آباد، بزرگراه چمران، بزرگراه صدر، غرب خیابان اشرفی اصفهانی، جنوب و شمال بزرگراه شیخ فضل الله، بزرگراه حکیم، و از شرق محدوده پاسداران را تحت پوشش خود دارد و شامل مناطق دو، سه و شش شهرداری تهران میباشد که جمعیت ساکن در آن بالغ بر یک میلیون و دویست هزار نفر است.
منطقه دو عملیات شامل 19 ایستگاه آتش نشانی و 2 گروه نجات و یک گروه پشتیبانی است.
محلات قدیمی و مهم منطقه دو عملیات شامل: محله فرحزاد، ده ونک، گاندی، آفریقا، ونک، پاسداران، ستارخان، شهر آرا، سعادت آباد، مرزداران، شریعتی و بزرگراههای تحت پوشش: شهید چمران و شهید مدرس، شهید صدر، نیایش، شهید همت، حکیم، یادگار امام شیخ فضل الله، کردستان و...
از جمله مناطق تحت پوشش منطقه دو عملیات قسمت های کوهستانی شمال و شمال غرب تهران و همچنین تونل های نیایش رسالت، توحید که بزرگترین تونل های استان تهران است و بلندترین برج مخابراتی ایران(برج میلاد) و بلندترین برج مسکونی اداری(برج تهران)، میباشد.
وجود تعداد زیادی از سفارتخانه ها و مراکز مهم دولتی همچنین ساختمان های بلند تجاری و مسکونی از موارد مخاطره آمیز منطقه دو عملیات است که هر ساله بر تعداد این برج ها افزوده میشود.
وجود ستاد فرماندهی کل ناجا، ستاد فرماندهی وزارت نیرو، نمایشگاه بین المللی، مجموعه ورزشی انقلاب از نظر پوشش ایمنی توجه خاصی را می طلبد که با تلاش همه جانبه آتش نشانان و توجه همیشگی آنان این گونه نقاط از ایمنی لازم برخوردار شده اند.

کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران می باشد