05/25/2019 - شنبه 4 خرداد 1398
نوع جستجو را انتخاب کنید.
  • سایت
  • وب
Search

printپارکینگ ساختمان مسکونی در آتش سوخت
image
آتش سوزی پارکینگ ساختمان مسکونی در جاده خاوران با تلاش آتش نشانان مهار و خاموش شد.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ۱۲۵، ساکنان یک ساختمان مسکونی با مشاهده دود از داخل پارکینگ، این حادثه را به سامانه 125 اطلاع رسانی کردند و ستاد فرماندهی آتش نشانی تهران بلافاصله ساعت ۱۵:۳۰ ظهر دیروز زنگ ایستگاه ۳۷ و ۷۸ را به صدا درآورد و آتش نشانان به همراه تیم نجات ۲ و خودروی حامل دستگاه تنفسی عازم جاده خاوران، شهرک کاروان، خیابان نخلی، کوچه قائم شدند.
محمد شکریان افسر آماده ی منطقه ۸ عملیات که در محل حادثه حضور داشت در این باره گفت: پس از رسیدن نیروهای عملیات به محل حادثه مشاهده شد که در پارکینگ یک ساختمان مسکونی چهار طبقه که از آن به عنوان انبار مواد خوراکی و خشکبار استفاده می شد دود و شعله زیادی به بیرون زبانه می‌کشید که با بررسی محل حادثه و اظهارات ساکنان معلوم شد هیچ خودرویی در پارکینگ وجود ندارد.
وی افزود: آتش نشانان بلافاصله پس از قطع برق و گاز ساختمان و کشیدن لوله های آبدهی، خود را به داخل ساختمان رساند و همزمان با مهار آتش به جستجودر داخل طبقات برای یافتن محبوسین احتمالی پرداختند.
شکریان خاطر نشان کرد: خوشبختانه پیش از رسیدن آتش نشانان ساکنان ساختمان از محل خارج شده بود.
وی افزود: آتش نشانان پس از مهار شعله های آتش و جلوگیری از سرایت آن به طبقات بالاتر، آتش سوزی را خاموش کردند و همزمان با تخلیه ی اجناس داخل پارکینگ به لکه گیری پرداختند.
افسر آماده ی منطقه ۸ عملیات تصریح کرد: نیروهای عملیات با لکه گیری کامل و تخلیه ی اجناس از محل حادثه و ایمن سازی، با استفاده از فن فشار مثبت، دود ناشی از آتش سوزی را از داخل طبقات تخلیه کردند و پس از ارائه تذکرات ایمنی به مالکین، عملیات خود را به پایان رساند.
وی با تاکید به رعایت اصول ایمنی در ساختمان های مسکونی به شهروندان توصیه کرد: از تغییر کاربری پارکینگ ساختمانهای مسکونی پرهیز نمایند و با چیدن اجناس و انبار کردن غیر اصولی آن به بروز اینگونه حوادث دامن نزنند.م۸
عکس: مهدی دانه چین
1397/4/20 13:15:0
تعداد مشاهده:  486
کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران می باشد