05/25/2019 - شنبه 4 خرداد 1398
نوع جستجو را انتخاب کنید.
  • سایت
  • وب
Search

printتمهیدات سازمان آتش نشانی تهران در استقبال از نوروز 1398
image
معاون عملیات سازمان آتش نشانی برنامه ها و تمهیدات سازمان آتش نشانی تهران را در استقبال از نوروز 1398 اعلام کرد.
به گزارش پایگاه خبری 125، واحد کیانی معاون عملیات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران در تشریح برنامه های استقبال از نوروز اظهار داشت: با توجه به فرا رسیدن سال جدید و براساس برنامه‌ریزی های از پیش تعیین شده سازمان آتش نشانی در خصوص اجرای طرح استقبال از بهار، آتش‌نشانان از اول اسفند ماه سال جاری با استقرار خودروها به همراه تجهیزات کامل به صورت روزانه در نقاط پرتردد شهر و اماکن تجمعی به صورت آماده ‌باش در 260 نقطه مستقر و در خدمت شهروندان خواهند بود.
وی ادامه داد: از پانزدهم اسفند تا یکم فروردین 1398، آتش نشانان در قالب 7 تیم عملیاتی به صورت شبانه روزی در مبادی ورودی شهر به منظور تامین ایمنی مسافران نوروزی، نظارت بر ایمنی کمپ های اسکان نوروزی مسافران را بر عهده دارند.
وی افزود: آتش نشانان تهرانی در روزهای برگزاری نمایشگاه های بهاره که به منظور خرید اقلام و کالاهای نوروزی در سه نقطه از پایتخت برپا می شود، استقرار داشته و ایمنی محل و غرفه ها را مورد بررسی قرار می دهند.
کیانی با اشاره به ایام شب چهارشنبه پایان سال بیان کرد: سازمان آتش نشانی با توجه به نزدیک شدن به ایام چهارشنبه پایان سال، آمادگی خود را جهت ماموریت های محوله انجام خواهد داد واز روز سه شنبه 28 اسفندماه همه 130 ایستگاه فعال آتش نشانی و کلیه آتش نشانان به منظور پوشش ایمنی شهر و با استقرار بیش از هزار تیم عملیاتی جهت تامین ایمنی شهروندان در آماده باش کامل هستند.
وی افزود: در این شب تعدادی از نمایندگان سازمان ها، ارگان های امدادی و همکارهای پشتیبان همانند عوامل اورژانس، نیروی انتظامی، ستاد بحران، عوامل پلیس راهور و راهنمایی و رانندگی که وظیفه برقراری نظم و تامین ایمنی و امدادرسانی به موقع به شهروندان را بر عهده دارند در ستاد فرماندهی آتش نشانی تهران مستقر هستند.
معاون عملیات سازمان آتش نشانی افزود: سازمان آتش نشانی تهران از برگزاری جشن مراسم چهارشنبه پایان سال و استقبال همشهریان از نوروز، به عنوان یک رسم دیرینه یاد می کند و با استقرار در کنار شهروندان در شادی آنها سهیم خواهد بود و با توجه به احتمال بروز ترافیک های کاذبی که ممکن است در این شب در شهر تهران رخ دهد، زمان رسیدن به محل های حوادث احتمالی و امدادرسانی به شهروندان را کاهش می دهد.
وی با اشاره به برنامه ریزی های صورت گرفته در طول سال برای آمادگی در برابر حوادث این روز گفت: با توجه به رسالت مهم سازمان آتش نشانی و اهمیت آموزش و ارتقا سطح دانش ایمنی شهروندان، نیروهای سامانه 137 و شهربان شهر تهران نیز اصول اولیه ایمنی و آتش نشانی را فرا گرفته و به همراه امکانات و خاموش کننده های دستی در اماکن مختلف حضور دارند تا در صورت مشاهده هر گونه آتش سوزی اقدامات اولیه را تا رسیدن نیروها انجام دهند.
معاون عملیات سازمان آتش نشانی تصریح کرد: از نیمه دوم اسفندماه برای آشنایی بیشتر شهروندان با موضوعات ایمنی و اشاعه فرهنگ ایمنی یک اتوبوس تحت عنوان پیک ایمنی و یک غرفه عکاسی و نمایشگاه خودرویی در 22 ایستگاه منتخب و در هر یک از مناطق شهرداری تهران برای بازدید مردم بر پا شده است.
وی افزود: آتش نشانان برای اجرای تمهیدات ایمنی در روز طبیعت، بازدید های ایمنی خود را از کلیه بوستان ها آغاز کرده و این نظارت ها تا پایان روز سیزدهم فروردین ادامه دارد و در روز طبیعت نیز علاوه بر آماده باش 130 ایستگاه آتش نشانی، 240 تیم عملیاتی در بوستان ها و اماکن تجمع شهروندان، تامین ایمنی را به همراه خودروهای سبک و سنگین و موتور سیکلت بر عهده دارند تا در هنگام بروز حادثه به امداد شهروندان بشتابند.
کیانی با اشاره به رسم زیبای صله رحم و گرامیداشت یاد و خاطره شهدا تاکید کرد: طبق رسم همه ساله، مدیران عملیاتی و ستادی سازمان آتش نشانی به دیدار خانواده های معزز و معظم شهدا می روند و ضمن دلجویی از آنان یاد و خاطره شهدای عملیات سازمان و دفاع مقدس را گرامی می دارند و در همین راستا 30 تیم عملیاتی در مسیرهای منتهی به بهشت زهرا(س) و برای تامین ایمنی زائرین اهل قبور در پنجشنبه و جمعه پایان سال آماده خدمت رسانی و تامین ایمنی مردم عزیز هستند.
1397/12/19 15:41:0
تعداد مشاهده:  919
کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران می باشد