08/21/2019 - چهارشنبه 30 مرداد 1398
نوع جستجو را انتخاب کنید.
  • سایت
  • وب
Search

printنخستین SOP های سازمان آتش‌نشانی به آتش نشانان ابلاغ می شود
image
بزودی اولین SOP های سازمان آتش‌نشانی یا روش های عملیات استاندارد به واحدهای عملیاتی و ستادی ابلاغ خواهد شد.
واحد کیانی، معاون عملیات سازمان آتش‌نشانی تهران در گفتگویی با خبرنگار پایگاه خبری 125 اعلام کرد که اولین گروه از اسناد سازمانی موسوم به رویه‌های استاندارد عملیاتی طی چند روز آینده به واحدهای عملیاتی و ستادی سازمان ابلاغ خواهد شد.
کیانی با تاکید بر این موضوع که تدوین و پیاده سازی این اسناد تحولی بسیار مثبت را در ارتقاء عملکرد، ایمنی کارکنان و بهره‌وری در سازمان آتش‌نشانی ایجاد می‌کند، خواستار توجه، دقت و جدیت کلیه ارکان سازمانی، به ویژه فرماندهان و مدیران عملیاتی بر این اسناد شد.
وی تصریح کرد که سازمان آتش نشانی برای تطابق یافتن با ریسک ها و شرایط امروز جامعه، نیازمند بروزرسانی شرایط عملکردی خود بوده است که بر این اساس، SOPها یک چارچوب حرفه‌ای مناسب و هدفمند را در کلیه فرآیندهای سازمانی، از جمله فعالیتهای عملیاتی و ستادی در اختیار سازمان می‌گذارند.
کیانی افزود: در حال حاضر تمرکز اصلی سازمان بر تدوین و پیاده سازی SOPهای عملیاتی است و در آینده تلاش خواهد شد این مسیر با همکاری کلیه بخش‌های سازمانی، برای تمامی فرآیندهای سازمان ادامه یابد.
معاون عملیات سازمان آتش‌نشانی همچنین از تلاش های پیگیرانه اعضای کمیته SOP سازمان آتش نشانی و نیز مدیرعامل و معاونین این سازمان برای حمایت از آغاز این مسیر قدردانی کرد.
شایان ذکر است S.O.P یا روش های عملیات استاندارد(Standard operating procedure) به زبان ساده S.O.P یعنی مستند سازی و قانونمند سازی هر گونه فعالیت تئوری و عملی نیروهای امدادی، خدماتی و... و به مفهوم خاص در شاخه معاونت عملیات سازمان آتش نشانی یعنی بکارگیری تدابیر راهبردی و اتخاذ روش های تاکتیکی استاندارد در زمینه های: آموزش، تمرینات، مانورها، تجهیزات، آماده بکار بودن نیرو، فرماندهی و کنترل حریق و حادثه و سایر موارد مربوطه
1398/2/22 11:29:0
تعداد مشاهده:  1200
کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران می باشد