08/21/2019 - چهارشنبه 30 مرداد 1398
نوع جستجو را انتخاب کنید.
  • سایت
  • وب
Search

printنشست فصلی مدیر عامل با روسای ایستگاه های سازمان آتش نشانی تهران
image
نشست فصلی مدیر عامل با روسای ایستگاه های مناطق 8 گانه سازمان آتش نشانی تهران صبح امروز در سالن اجتماعات این سازمان برگزار شد.
به گزارش پایگاه خبری 125، مهندس مهدی داوری مدیر عامل سازمان آتش نشانی تهران در این نشست که معاونین عملیات، طرح و برنامه، پیشگیری و همچنین مدیران و روسای ایستگاه های مناطق 8 گانه سازمان آتش نشانی تهران حضور داشتند، طی سخنانی ضمن تبریک فرا رسیدن ماه مبارک رمضان به همه آتش نشانان، اظهارداشت: جا دارد از همه آتش نشانان و مدیران عملیات که در طول سال 97 در صحنه های حوادث و آتش سوزی ها همانند سنوات قبل زحمات زیادی کشیده و حتی از جان مایه گذاشتند و همچنین از یکایک آتش نشان ها و مدیران این سازمان که برگ درخشانی دیگری برای عملکرد سازمان آتش نشانی شد به طور داوطلبانه و با انگیزه در امدادرسانی به سیل زدگان شرکت کردند، سپاسگزاری کنم.
وی با اشاره به بارندگی های اخیر در سطح کشور که باعث سیلاب در چند استان نیز شد، گفت: بارش باران رحمت الهی و پرازفایده است ولی اگر خارج از اصول رفتار کنیم، این باران با سیل، صدمه زننده می شود.همانگونه که دکتر حناچی شهردار تهران می گوید: رودخانه به معنای خانه ی آب است و اگر کسی خانه آب را خراب کند، آب هم خانه اش را خراب می کند. و این بدین معناست که گاهی اوقات بی تدبیری های ما باعث اتفاقات و وارد آمدن خسارات هنگفتی در بخش بزرگی از کشور می شود.
داوری تاکید کرد که وقتی که خطر و نا ایمنی خیلی افزایش پیدا می کند و پتانسیل حوادث زیاد می شود، آنگاه تاثیرات مقابله کاهش پیدا می کند، افزود: ما هرچقدر در حوادث نا آماده تر باشیم، در مقابله هم شرایط برای ما سخت تر خواهد بو د و این برمی گردد به نوع تفکر مقابله ای که اصولا این آسیب پذیری را دارد.
وی ادامه داد: سازمان ما هم به عنوان متولی ایمنی به خصوص در بخش آتش سوزی، ازاین قاعده و شرایط مستثنی نیست و اگر سازمان یک رویکرد مقابله ای محض داشته باشد قطعا با شرایط بسیار سختی روبرو خواهد شد، همان گونه که سازمان در حادثه ای مثل آتش سوزی و آوار پلاسکو تجربه کرد.
مدیر عامل آتش نشانی تهران به عملکرد این سازمان در طول سال 97 اشاره کرد و گفت: در ارزیابی هایی که برای عملکرد سال 97 سازمان های زیرمجموعه ی حوزه خدمات شهری شهرداری تهران صورت گرفت، سازمان آتش نشانی تهران براساس ارزیابی کارشناسان حوزه خدمات شهری، به دلیل پویایی و هدفمند و برنامه محور بودن، بهترین سازمان، این حوزه عنوان شد که بابت این موضوع مدیون زحمات همه ی شما مدیران و آتش نشانان عزیز هستیم.
مهدی داوری خاطرنشان کرد: در سال گذشته(97) به رغم محدودیت در بودجه توانستیم کارها و ماموریت های بسیار خوبی را انجام دهیم که بارزترین آن ورود 21 دستگاه نردبان بود که البته با کمک و مساعدت های شهرداران وقت و همچنین شرکت سرمایه گذاری شهر به عنوان کارگزار به بهترین شکل انجام شد. همچنین براساس عقد قرادادی بزودی یک هزار دست لباس حریق دیگر به تجهیزات سازمان اضافه خواهد شد که توانستیم با قیمت مناسبی تهیه و خریداری کنیم.
وی صیانت و محافظت از پرسنل و آتش نشان ها در صحنه های حوادث را همواره یکی از نگرانی های حوزه ی عملیات این سازمان بیان کرد و افزود: چون شغل آتش نشانی یک شغل معمولی نیست و شرایطی که آتش نشان ها با آن روبرو می شوند شرایط بسیار پیچیده و سختی است، به همین خاطر سازمان باید سیستم هایی را طراحی کند که اطمینان بدهد که درمسیر درست دارد، گام برمی دارد.
داوری ادامه داد: در این راستا و در شروع این کار، واحدی بنام "اداره ایمنی در عملیات" ایجاد شد که با تشکیل این اداره، افراد کارشناسی تحت عنوان افسران ایمنی مشغول بکار شدند که لازم است مدیران عملیات نهایت همکاری را با آنان داشته باشند.
مدیر عامل آتش نشانی در ادامه پیرامون طرح نظام بازرسی، امور رفاهی در ایستگاه ها و برای پرسنل و همچنین سختی کار و آمادگی جسمانی آتش نشانان توضیحاتی ارائه داد و از روسای ایستگاه ها خواست که با اجرای این موضوعات تلاش کنند تا عملکرد سازمان همان سال گذشته ارتقا یابد.
وی درپایان به بازنشستگی اخیر رامین نائب پور یکی از روسای ایستگاه های فعال و زحمتکش این سازمان اشاره کرد و یاد آورشد: ایشان در طول دوران خدمتش در سازمان آتش نشانی زحمات زیادی در جهت امدادرسانی در کوهستان کشیدند و توانستند یک گروه تخصصی بسیار قدرتمند بنام تیم کوهستان ایستگاه 64 ایجاد کنند که جای تقدیر و تشکر بسیار دارد.
شایان ذکر است پیش از سخنرانی مدیر عامل، دکتر معظم سرپرست اداره آمار حوزه معاونت طرح و برنامه سازمان آتش نشانی تهران گزارش مفصلی در خصوص عملکرد حوزه عملیات این سازمان در 6 سال گذشته ارائه کرد.
عکس: محمدمهدی هاتف
1398/2/25 15:5:0
تعداد مشاهده:  1589
کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران می باشد