09/18/2019 - چهارشنبه 27 شهريور 1398
نوع جستجو را انتخاب کنید.
  • سایت
  • وب
Search

printآتش سوزی انبار مواد شیمیایی در خیابان ناصر خسرو
image
یک انبار مواد شیمیایی در خیابان ناصرخسرو مقارن ظهر امروز در آتش سوخت.
به گزارش پایگاه خبری 125، ساعت 12 ظهر امروز با تماس شهروندان با آتش نشانی و اعلام این حادثه، بلافاصله ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی تهران نیروهای عملیات ایستگاه های 3، 1 و گروه امداد و نجات 1 به همراه خودروی ویژه حمل دستگاه های تنفسی، خودروی حامل گالن های مایع کف و همچنین تیم هزمت آتش نشانی که گروه تخصصی مقابله با مواد شیمیایی و خطرناک است را به محل حادثه در خیابان ناصرخسرو، کوچه خدابنده لو، کوچه دانش پور اعزام کرد.
امیر هاتفی مدیر منطقه 5 عملیات سازمان آتش نشانی تهران که با حضور در محل حادثه، هدایت نیروهای عملیاتی را عهده دار بود در این مورد اظهار داشت: انباری به وسعت 50 متر مربع که مقادیر زیادی مواد شیمیایی از انواع مختلف در آن قرار داشت، به علت نامعلومی دچار آتش سوزی شدبه طوری که دود سفید رنگ نسبتا زیادی از آن بلند می شد.
وی افزود: نیرو های آتش نشانی به محض رسیدن به محل و پس از ارزیابی اولیه با رعایت کامل اقدامات ایمنی و مجهز شدن به تجهیزات مقاوم در برابر مواد شیمیایی، خود را به کانون حادثه رساندند و با استفاده از لوله کشی مخصوص کف رسانی، محل را با محلول کف خنک سازی کرده و با استفاده از خاموش کننده های پودر خشک، آتش سوزی را خاموش کردند.
مدیر منطقه 5 عملیات آتش نشانی خاطرنشان کرد: به منظور جلوگیری از آسیب دیدگی تنفس ساکنان اطراف محل حادثه، گروهی از آتش نشانان به سرعت اهالی محل را از منطقه دور کردند.
وی با بیان اینکه علت اصلی بروز این آتش سوزی توسط کارشناسان منطقه 5 عملیات در حال بررسی است، گفت: در محل حادثه، مواد شیمیایی مختلفی وجود داشت که عمده ترین آنها کلر و گوگرد بود که خطر بسیار زیادی برای آتش نشانان داشت که خوشبختانه با توجه به تمهیدات انجام شده به هیچ یک از نیروها صدمه ای نرسید.م5
عکس: محمدمهدی خدادادی
1398/5/28 16:27:0
تعداد مشاهده:  290
کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران می باشد