12/12/2019 - پنجشنبه 21 آذر 1398
نوع جستجو را انتخاب کنید.
  • سایت
  • وب
Search
دیدار مدیر عامل با ائمه جماعات و روحانیان سازمان آتش نشانی تهران

printدیدار مدیر عامل با ائمه جماعات و روحانیان سازمان آتش نشانی تهران
image
مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی تهران در دیدار صمیمی با ائمه جماعات و روحانیان این سازمان، از تلاش های آنان در برپایی نماز جماعت در ایستگاه ها و همچنین فعالیت های فرهنگی مذهبی در بخش های مختلف سازمان بویژه مناطق عملیاتی و ایستگاه ها قدردانی كرد.
به گزارش پایگاه خبری 125، مهدی داوری در این دیدار طی سخنان با عرض تبریك زادروز نبی مکرم اسلام و هفته وحدت، ضمن اهمیت دانستن برگزاری نماز جماعت، گفت: معتقدم اصولا هر گونه توجه به این معنویات، برکات آن را نیز حتی در امور مادی و کاری سازمان هم می بینیم.
وی افزود: در حوادث بزرگ تهران و یا در کشور به طور مثال در زلزله سرپل ذهاب و یا در سیلاب کشور که در 4 استان رخ داد، سازمان توانست امدادرسانی خیلی خوبی را انجام دهد که مورد توجه مردم و نیز مسئولین استان ها قرار گرفت که این موفقیت ها را از برکات ماموریت اربعین می دانم.
داوری در ادامه اظهار داشت: اقامه نماز جماعت هم از این امور است که می تواند در روحیه آتش نشانان بسیار تاثیرگذار باشد.
وی با اشاره به شهادت 16 تن از بهترین آتش نشان های جوان این سازمان در حادثه پلاسکو، خاطرنشان کرد: حادثه پلاسکو اتفاقی بسیار تلخ بود ولی برکاتش این بود که مردم کشور توجه خیلی زیادی به آتش نشان ها کردند و به نوعی نگاه ارزشی بسیار خوبی به آتش نشانی ایجاد شد که در کشور بی سابقه بود.
مدیر عامل آتش نشانی با اشاره به وجود آفات وآسیب های ناشی از فضای مجازی و اینترنت، تاکید کرد: نیروهای آتش نشانی بویژه نیروهای جوان همانند جامعه همواره از این گونه آسیب ها مصون نیستند به همین خاطر شما روحانیان عزیز باید به فضای فکری این جوانان توجه ویژه کرده و برای جلوگیری از این خطرات و رفع آن تلاش بیشتری کنید.
وی نبود منشور اخلاقی در سازمان را یکی از گله مندی های خود ذکر کرد و گفت: یک آتش نشان باید بداند که چه لباس و ظاهری داشته و در عملیات ها و در جامعه چه رفتاری داشته باشد و یا رفتارش با مردم چگونه باشد و این درحالی است که همه آتش نشانی های دنیا دارای یک منشور اخلاقی هستند بنابراین باید بر روی ارزش های اخلاقی پرسنل در قالب یک منشور اخلاقی به طور جدی کار شود.
مهدی قربانعلی سرپرست اداره امور تربیتی و مذهبی مناسبت های حوزه فرهنگی اجتماعی سازمان آتش نشانی تهران نیز در ابتدای این دیدار طی سخنانی به تشریح اهمیت جایگاه نماز پرداخت و افزود: سازمان آتش نشانی از سال 91 دربحث اقامه نماز جماعت در بخش های مختلف سازمان بخصوص ایستگاه ها تلاش بسیاری را تاکنون انجام داده است به طوری که می توانیم با افتخار بگوییم از مجموع 250 امام جماعت در مجموعه شهرداری تهران، 20 نفر از این بزرگواران در سازمان آتش نشانی هستند و نماز جماعت را برگزار می کنند.
وی اظهار داشت: ائمه جماعت این سازمان در تمامی ترازها بالاترین امتیاز ها را دارند و علاوه بر حضور منظم شان در ایستگاه ها برای برپایی اقامه نماز جماعت، مشارکت جدی نیز در فعالیت های فرهنگی مذهبی در این مراکز دارند که قابل تقدیر است.
شایان ذکر است در این دیدار که صبح امروز در سالن هیئت مدیره این سازمان و با حضور معاون فرهنگی اجتماعی، مدیر حراست، نماینده بازرسی، دبیر شورای امر به معروف و نهی از منکر سازمان آتش نشانی تهران و جمعی از ائمه جماعات و روحانیان این سازمان انجام شد ائمه جماعات درخواستها، نظرات و مشکلات خود را با مدیرعامل سازمان در میان گذاشتند.
عکس: روابط عمومی
1398/8/20 14:40:0
تعداد مشاهده:  621
کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران می باشد